НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ ПРОЦЕС

Слід зазначити, що дитячий заклад має вагомі напрацювання в різних видах роботи з дітьми, забезпечуючи їх всебічний розвиток, але пріорітетним завданням колектив дитячого садка вважає збереження фізичного та психічного здоров'я дітей. А зважаючи на специфіку роботи у нашому закладі, колектив плідно працює над відновленням зору дітей, враховуючи особливості їх розвитку виховання та навчання.

Для корекційної  та лікувально-профілактичної роботи у дошкільному закладі № 11 створені всі належні умови. Лікар-офтальмолог, медсестра-оптометристка, вчителі-дефектологи, практичний психолог, музичний керівник, інструктор з фізкультури  разом з вихователями та батьками проводять щоденну кропітку роботу з питань відновлення функції зорового аналізатора, працюють над розвитком сенсорних функцій, просторових уявлень, дорозвитком орудійних дій в процесі зображувальної діяльності, розвитку мовленнєвого спілкування, над корекцією координації рухів та розвитком просторової орієнтації, а також над корекцією музично-ритмічних рухів та слухового сприймання засобами музики.

Лікар-офтальмолог Сафінська Ніна Зіновіївна та  медична сестра-оптометристка  Магеровська Валентина Едуардівна постійно  проводять лікувально-профілактичну та корекційно-розвивальну роботу з метою відновлення та корекції зору.

Під час занять з фізичного виховання інструктор з фізкультури Теліцина Марина Олексіївна удосконалює навички  орієнтації у макропросторі, розвиває окомір (вміння тримати дистанцію)  зміцнює  м’язи ока,  розвиває  зорові уявлення про рухи та вміння їх узгоджувати, підвищує емоційний стан дітей

Музичний керівник Лук’яненко Олена Володимирівна спільно з вихователями на заняттях з музичного виховання корегує недоліки фізичного та зорового розвитку дітей засобами музики та руху. Результатами праці є щорічна участь у районному конкурсі-фестивалі « Співанкова райдуга дитинства».

Урахування особливостей зорового розвитку дітей та психолого-педагогічних принципів навчання  дає можливість визначати вихователям структуру занять, результативний індивідуальний підхід до цих дітей окремо в кожній групі і досягати високої  результативності у їх реабілітації.

Для відновлення психічного здоровя практичний психолог Біла Любов Миколаївна користується найбільш ефективними методами проведення корекційної роботи.

Для стимуляції сенсорного сприйняття практичний психолог  розвиває самостійність дітей, навички спілкування, формуючи мотиваційну сферу та особистість дитини.

Успішно проводиться корекційна, індивідуальна та підгрупова робота  з розвитку зорової уваги, логічного мислення, орієнтування у мікро просторі  дефектологами Повшедною Людмилою Миколаївною та Лазуткіною Інною Вячеславівною.

Систематично працюють над розвитком цілісного сприймання, зорово-моторної координації, оптичної уваги та пам’яті, активізують зорові функції: фіксацію, локалізацію, простеження.

Корекційно-розвиваючі ігри у вільний час мають велике реабілітаційне значення у навчанні та вихованні дітей з вадами зору; адже особистість дитини формується в процесі спілкування з оточуючими людьми, як з дорослими,  так і з ровесниками. Для дітей з порушеннями зору роль спілкування збільшується, бо воно є одним із необхідних умов формування системи компенсації слабозорості.

Сестра-оптометристка  Магеровська Валентина Едуардівна постійно  проводить лікувально-профілактичну та корекційно-розвивальну роботу з метою відновлення та корекції зору у дітей.